Január- Marec 2023

27.03.2023

V druhej polovici februára prišla k nám na krytie sučka žijúca v ČR pôvodom z našej chovateľskej stanice- Quella Miniˇˇ´´ s Tatranská labka. Je to skvelý pocit držať šteniatko v rukách pár sekúnd po narodení a potom ju vidieť  znovu už ako krásnu veľkú ,,dámu". Vybrala som pre ňu tiež nášho Shadowa importovaného z Francúzska (v tom čase sme s ním mali už nakrytú našu Grace). Síce nie som zástancom dvoch vrhov po rovnakom psovi v rovnaký čas, ale tak nejak to vyšlo vzhľadom na rodinné okolnosti jej majiteľky :-)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Koncom marca sme privítali naše krásne šteniatka po Grace x Shadow. Grace je maminkou druhý krát a Shadow mal premiéru. Keďže minulý rok Grace splnila dokonca super výstavného šampióna som sa rozhodla, že si trochu dá výstavnú pauzu :-) narodilo sa krásnych 5 silných šteniatok- 3 merle dievčatká a 2 tmaví chlapci. Asi to chcela mať rýchlo za sebou, pretože sa dostali všetci na svet za neuveriteľných 1,5 hodiny! Je to proste šikovná maminka :-) Viac v sekcii šteniatka :-)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V našej chovateľskej stanici sme privítali nového člena- dievčatko Zoe plemena Xolo miniature- Miniatúrny mexický naháč. Pred rokmi som mala naháčku plemena čínsky chocholatý pes (v lete by mala mať 16 rokov), ale už nejaký čas žije s mojou sestrou, nakoľko je slepá a hluchá a život vo svorke už nebol pre ňu. Takže si užíva ako jedináčik, ale mne stále chýbal ,,termofor" na nohy :-D Asi v roku 2020 som začala reálne rozmýšľať nad tým, že sa do smečky mohla pridať  znovu nejaká kožnatka. Ale ktorá ? Bolo ťažké sa rozhodnúť- v hre bol xolo, peruán alebo americký bezsrstý teriér. Nakoniec mi osud doprial toto mini dievčatko až z Ruska, v našom okolí prakticky toto plemeno v malej verzii nie je ( plemeno môže byť v 3 veľkostných variantach )..