Ohliadnutie sa za rokom 2022

31.12.2022

Bol to pomerne ťažký rok hlavne čo sa týka môjho zdravia a skromne dúfam, že budúci rok bude lepší. Napriek tomu sa mi podarilo v roku 2022 splniť niekoľko snov a prianí z kynologického sveta a to hlavne za pomoci rodiny a priateľov, ktorým som za to veľmi vďačná. Bez nich by to nebolo možné, ďakujem :-)

Podarilo sa nám umiestniť v hodnotení výstavnej sezóny Dog Cup-u za tento rok na úžasnom 5. mieste v dosť početnej 1. FCI skupine a celkovo na 41. mieste zo všetkých psov a zároveň 1. miesto v plemene aj pohlaví- naša úžasná Grace - Coastal´s Crystal Of Moon Tatranská labka. Hneď za ňou nasleduje naša Žemľa- Quiny Mini´s Tatranská labka na krásnom 2. mieste v plemene aj pohlaví. Top trojicu uzatvára naša mladá sučka Unreal Fairy Mini´s Tatranská labka, ktorá aj napriek vážnemu úrazu nohy a výstavnej pauze dokázala obhájiť skvelé 3.miesto v plemene aj pohlaví.

Slovenský šampionát je oproti iným šampionátom náročnejšie vybehať pretože sa okrem iného nezískava v jeden víkend ako napríklad šampionáty z balkánskych krajín -niekedy sa tam dokonca v rovnaký víkend dá získať zároveň aj grand šampionát/. Preto som šťastná, že moje psy majú v prvom rade tituly zo Slovenska a zároveň sú aj prvými držiteľmi niektorých titulov v rámci chovu tohto plemena na SR. Tohto roku sme splnili Klubového šampióna SR, Grand šampióna SR s 2 psami, Šampióna Slovenska, Junior šampión Slovenska 2 psy aj Šampionát šteniat Slovenska, rozpracovali sme štyroch ďalších čakateľov šampionát SR a tiež dvoch čakateľov na maďarského šampióna, rozpracovali sme dokonca aj čakateľa na Super výstavného šampióna SR.

Niekoľko krát sme stáli aj na stupienkoch v záverečných súťažiach- BIS puppy 1. miesto, BIS junior 2. miesto, BIS čestná 2x 1. miesto, 2x 2. miesto a 3. miesto. Dokopy sme získali 34x CAC, 5x res. CAC, 7x CAJC, 4x BOJ, 9x BOS, 8x BOB, 5x oblastný víťaz, 9x víťaz triedy, 6x víťaz mladých, Klubový víťaz mladých 1x, BOB puppy 1x, VN1 7x, 2x V1 bez titulu a 6x VD. Veľmi pyšná som aj na naše odchovy, ktoré sa nestratili a reprezentovali v športe na Slovensku aj v zahraničí- agility, dogdancing, puller či obedience. Získali aj pekné výstavné ocenenia napr. tie najkrajšie: Best in show junior suka, BOB, BOJ aj BOS.

Podarilo sa nám odchovať 2 vrhy po kompletne nadštandardne testovaných rodičoch a jeden sa narodil po mojom psovi pod inou chs.

Prajem všetkým ľuďom v roku 2023 hlavne veľa zdravia a to ostatné príde samo 😊